| anonim_4396 a întrebat:

Iar probleme de adolescent nu se opresc.
În întrebare mea anterioară, am postat ceea ce mă frământă.
O voi reposta, deoarece nu am primit răspunsuri concrete.
Am folosit acum două săptămâni benzile de ceară, iar timp de o săptămână a fost perfect. Însă, problema este că în locul epilat au început să apară mii de fire de păr crescute sub piele. Am încercat să le scot cu acul, însă îmi pierd răbdare (plus, că sunt mult prea mici).
Am exfoliat pielea, crezând că aşa firele micuțe vor ieşi la suprafață, însă degeaba.
Nu ştiu ce să mai fac, înainte aveam pielea atât de perfectă iar acum e plină de puncte roșii micuțe + fire de păr crescute sub piele.
Vă cer ajutorul, în speranța ca acest coșmar să se termine.

2 răspunsuri:
| Loree06 a răspuns:

Poi incepe sa creasca parul din nou

| positivity a răspuns (pentru Loree06):

Ei bine, cu toate că părul începe să crească din nou, acesta crește sub piele.