| Alexandra_Gabriela_1998_ij8v a întrebat:

Buna fetelor, ma confrunt cu o mare problema.
Sunt insarcinata si la 2 saptamani ma duceam la epilat deoarece imi creste parul foarte rapid... insa am renuntat la epilatul cu ceara si mi-au aparut pe picioare fire de par crescute sub piele si nu stiu ce creme sa mai folosesc, mi-am exfoliat pielea in fiecare seara dupa duș, voi ce folositi pentru a avea picioarele fine si netede fara pete?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti folosii aparatul de ras, daca nu poti merge din nou la epilat.
Cremele si alte substante chimice, este bine sa NU le folosesti deloc, cat esti insarcinata, ca-ti pot afecata sanatatea copilasului din pantec.