| NimeniNu a întrebat:

Ieri am dat test la istorie, si azi o sa ne aduca testele. Ei bine ieri in timpul testului am deschis penarul colegei mele de banca care avea copiute, si profesoara le-a vazut si credea ca eu m-am uitat pe copiutele alea (bine am tras cu ochiul putin). Dar dupa ce a vazut asta, a venit la mine la banca, a luat copiutele din penar si lucrarea mea, si nu am apucat sa scriu ABSOLUT NIMIC de cand am vazut copiutele. Dupa ce mi-a luat lucrarea nu a scris nimic pe ea, doar a indoit-o si a pus copiutele in foaia indoita. Credeti ca o sa imi dea 1? Daca imi ia in considerare ultimul exercitiu (la care eram cand m-am uitat pe copiute) asa scris pe jumate, imi iau 9, daca nu il ia in considerare iau 8, si daca nu o intereseaza iau 1 sau 4. Credeti ca o sa imi puna 1 pentru copiat sau o sa imi corecteze lucrarea fara a lua in considerare ca am copiat? Nu am reusit sa dorm azi noapte la gandul ca o sa iau 4...

2 răspunsuri:
| bleagaradu a răspuns:

Inainte sa inceapa ora, te duci frumos la doamna profesoara si ii zici cum sta treaba. Ai deschis penaru colegei, nu stiai ca are fituici, te ai speriat si tu, nu ai stiut cum sa reactionezi. Si vezi ce zice. Asta daca e adevarat ce ai zis tu, si chiar nu te ai folosit deloc pana atunci de ele. Poate o sa te intrebe sa reproduci vre un subiect din cele scrise care le aveai.

| NimeniNu explică (pentru bleagaradu):

Cert e ca nu mi-a notat pe foaie ca imi pune 1 sau 4. Mi-a luat foaia si gata. Am stat pana au terminat cu totii de scris. Unii imi spun ca sa nu-mi fac griji ca o sa ma noteze pe ce am scris. Profesoara e noua si nu am nicio idee cum e la un test cu copiute. Este prima oara cand dau test cu profesoara asta.