| Bunny_8478 a întrebat:

Intr-o pauza am scris o poezie pentru o colega, e ceva ce facem noi ca prietene. Era o poezie despre prietenia noastra. In ultima ora am vrut sa ii dau poezia si era profa langa mine si eu am retras foaia dar profa m-a vazut si mi-a luat-o. Nu scria ceva urat acolo si nici nu erau injuraturi. Vreau sa stiu daca are voie sa faca asta. Daca era vorba de copiute sau biletele cu o conversatie intre mine si colega mea intelegeam sa mi-o ia dar totusi nu era cine stie ce si dupa ora m-am dus sa-i spun ca am scris-o in pauza si ca am vrut sa i-o dau colegei mele dar ea mi-a zis doar "in ora mea?" si dupa a plecat. Deci are voie sa faca asta? Puteti sa-mi spuneti si alte chestii pe care profesorii au si nu au voie sa le faca elevilor?

5 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu te pui cu profesori..Sunt unii mai inchisi la minte si pe urma tu ai de piedut..Note mici!

| acinorev a răspuns:

Nu au voie sa faca lucruri nedrepte (cum ti s-a intamplat tie). Si nu au voie sa va streseze. Dar profei proabil i s-a pus pata pe tine ca ai vrut sa ii dai poezia in ora ei si nu in pauza, cred.
Oricum, incearca sa o iei cu binisorul si sa iti recuperezi poezia.

| lizucalisuca a răspuns:

Nu, e abuz de putere iar profesorii fac asta tot timpul. Din pacate daca nu vrei sa feci scandal, sa mergi la directoare si sa ameninti ca o sa publici povestea in ziar, nu prea ai ce face. Asta e sistemul ierarhic si nedrept din invatamantul romanesc din pacate.

| AndreiSaigo a răspuns:

Pot lua foaia.Si la mine in clasa saptamana trecuta o profa la prins pe un coleg de al meu ca scria un bilet si i l-a luat(pe biletul ala erau niste injuraturi foarte "colorate" laughing).

| mirceadenis a răspuns:

Pai ti-a luat foaia pentru ca considera ca in timp ce dai foaia nu dai atentie orei