| CatGirl a întrebat:

Ieri am pus o intrebare si multi mi-au raspuns sincer. Le multumesc din toata inima! Mie imi place de un baiat... vroiam sa il intreb daca vrea sa fim impreuna. El este timid, dar in fiecare zi ma suna, imi da meaje, ma roaga sa ies in oras si multe altele. Dar in dimineata aceasta "prietena" mea m-a sunat si mi-a sp ca ea si baiatul pe care il plac eu s-au combinat aseara. Ce ma fac eu acum? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

"Prietena" ta a profitat de faptul ca el nu a avut nici o initiativa si probabil ca i-a facut o propunere... pe care el nu a refuzat-o. De unde sa stie bietul om ca tu il placi? Te-a rugat sa iesi cu el in oras... si nu i-ai dat un raspuns.
Pana nu e prea tarziu, suna-l si spune-i ca vrei sa iesiti la o plimbare, poate chiar la o prajitura. Spune-i un banc bun si inveseleste-l! Cine stie de cand asteapta sa il suni...

5 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Ce trebuia sa faci si inainte...sa ii spui ca il placi chiar daca e cu acea fata care la urma urmei nu este prietena ta deoarece a facut ce a facut... dar grabeste-te si numai pierde iar timpul pentru ca apoi va ajunge poate chiar sa tina la actuala pr; Ptonguetongue

succes

| CatGirl explică:

Eu i-am aratat ca il plac.Si am iesit cu el in oras.

| denisa_4752 a răspuns:

Ce sa spun. o situatie destul de neplacuta! in primul rand prietene ta stia k tie iti place de baiatul respectiv? daca da, e un gest urat din partea ei...bafta

| MissCamelia a răspuns:

Nu prea mai e nimic de facut, s-o fi saturat si el sa astepte un semn de la tine, verifica de la el daca chiar e cu ea, daca e asteapta sa se desparta daca chiar nu poti fara el, daca nu gaseste-ti pe altcineva.

| doinitza a răspuns:

Imi este mila de prietena ta...cred ca este o tradatoare...si dupa ce ti-a facut chestia aceasta pastreaza legeturile cu ea dar fii rece si iti dau un sfat:ai incredere numai in tine si nu te baza pe increderea altcuiva...cit despre baiatul respectiv, cred ca mai ai sanse sal recuceresti, un baiat mai sensibil si mai timid no sa te raneasca cum o fac alti baieti...cred ca trebuie deja sa actionezi...bafta