| structura a întrebat:

Ieri mi-am tras cablu si net de la rds rcs.Toate bune si frumoase pana cand am scos modemul (zte F620) din priza fiind obisnuit ca la vechiul operator de internet sa scot modemul si routerul din priza cand plec de acasa.Astazi cand am bagat modemul si routerul in priza nu mai mergea netu, a trebuit sa intru pe pc si sa ma chinui sa fac setarile la modem.Intrebarea mea este urmatoarea:cum pot sa fac ca atunci cand scot modemul din priza(nu vreau sa-l las tot timpul in priza pentru ca nu pot dormi cu el in priza si m-ai plec din oras)sa nu mai fiu nevoit sa ii fac setarile la loc. Funda

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Ar trebui sa ramana setarile permanent. Probabil ai pe undeva in el hard reset, atunci cand ramane nealimentat sa isi piarda setarile. Sau pur si simplu, echipamentul este prost.