| anonim_4396 a întrebat:

Illuminati? cine sunt

Răspuns Câştigător
| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Illuminati este un nume care se referă la mai multe grupuri, atât istorice și moderne, atât reale cât și fictive.
Scriitori ca Mark Dice, David Icke, Ryan Burke, Jüri Lina and Morgan Gricar au argumentat că Iluminații bavarezi au supraviețuit, posibil până în ziua de azi. Multe din aceste teorii sugerează că evenimentele din lume sunt controlate și manipulate de o societate secretă care se numește Illuminati.
Găsești mai multe informații aici:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Illuminati
Sper că te-am ajutat.