| ralucaizabela12 a întrebat:

Imi dati va rog si mie un referat despre cum se vindecau bolile in Orientul Antic?
Ce boli cunosteau
etc.
Am nevoie pentru maine
sa nu fie prea lung
Atentie!
Dau funda +5 vot

Răspuns Câştigător
| xDavidx a răspuns:

Salut! Am gasit un site care scrie despre toata medicina in Orientul Antic. Aici ai de unde alege si astfel te informezi mai mult, daca il copiezi "mota mo" nu prea pricepi nimic, dar daca alegi niste idei principale oricum iti intra ceva in memorie. Pentru asta dau si profesorii referate, pentru un alt mod de invatare. Multumesc!

Link : http://rapas.wordpress.com/2012/07/12/medicina-in-grecia-antica/