| angellswig a întrebat:

Imi dati va rog statusuri de tristete si indiferent. Funditaaa

Răspuns Câştigător
| Alisa7109 a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoane sa aiba incredere una in cealalta…daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa o prietenie falsa duce la durere nesfarsitaasa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza… o prietenie incepe cu un zambet, traieste printr.o lacrima si se termina cu un sarut O prietenie incepe cu un zmbet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut… Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie… Pt mine esti un prieten adev, pentru altii esti doar un coleg.pentru altii poate chiar un dusman.dar.in adancul sufletului simt...
Acela care nu se iubeşte pe sine însuşi nu stăpâneşte nimic pe lumea asta… Aş vrea să fiu cum o să fiu. Aşa că lăsaţi-mă să trăiesc aşa cum ştiu. Lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele. Ca să ştiu măcar că sunt greşelile mele… Sărută-mă şi vei vedea stelele. Iubeşte-mă şi ţi le voi da… Într-o zi mă vei întreba ce e mai important pentru mine: tu sau viaşa? Eu voi spune că viaţa iar tu te vei supăra dar fără să-ţi dai seama că pentru mine tu eşti viaţa! Ai uitat de mine şi tristeţea s-a înstăpânit în lume! Aş vrea o lacrimă, doar una care să-mi înnece obrazul, să lunece apoi să ştergă distanţele ce ne despart… Foaie verde de bihor nu da mass că ai...
" Tu poti sa te-ndoiesti de soare,/ De focul ce scanteie-n stea,/ De legile nemuritoare,/ Dar nu si de iubirea mea… " " Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca te-ai scapat! " " Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape… " " Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea… "»" Acum cand te iubesc, te rog nu spune NU, doar pentru tine mai traiesc. Te rog iubeste-ma si tu! " »" E greu sa iubesti, si va fi intotdeauna, dar adu-ti aminte ca cineva te iubeste, si acela sunt EU! " »" In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta…...
Decat sa minti ca ma vrei, sufletul tu sa mi-l iei, mai bine pleci si ne oprim, o sa doara mai putin. (Sugerat de Andreea Iubirica) Daca te-ai despartit si speri sa fii iarasi cu fiinta iubita, nu strica sa-i spui tot ce a insemnat pentru tine aceasta despartire. Chiar daca nu mai vrei sau nu mai speri sa poti fi iarasi cu ea, trimite mesaje de despartire prin care sa o faci sa inteleaga ce urme a lasat in inima ta legatura voastra speciala. Mi-e greu sa uit ce momente fericite si speciale am trait impreuna. Nu-mi doresc decat sa te intorci la mine. Nu vei regreta, iubirea mea… Daca ai fi putut citi in sufletul meu, nu ne-am fi despartit...
Sa nu ma intrebi iubitul meu, In lipsa ta daca mi-e greu, Sa nu ma-ntrebi daca iubesc, Sa nu ma-ntrebi daca traiesc, Sa nu ma-ntrebi daca mi-e dor, Sa nu ma-ntrebi de vreau sa mor, Sa nu ma-ntrebi daca mai pling, Sa nu ma-ntrebi ce am in gand, Sa nu ma-ntrebi ce-i frumusetea, Si suferinta si tristetea; Sa nu ma-ntrebi ce-i fericirea, Nici daca am cunoscut iubirea, Sa nu ma-ntrebi daca zambesc, In jur de pot sa mai privesc, Sa nu ma-ntrebi daca ma doare, Nici daca vad pe cer ca-i soare, Fara sa-ntrebi am sa-ti raspund, Frumosul meu cu suflet bland, La orce-ai vrut sau vrei sa stii, Raspunsuri, inger vei primi, In lipsa ta mi-e greu iubire, Iubesc, traiesc an amintire, De chipul tau imi este dor, Eu fara tine vreau...