| cherryblossomgirl a întrebat:

Imi doresc foarte mult sa invat sa cant la pian. Dar unii mi-au spus ca asa trebuie invatat de mic. Am 14 ani, voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu este niciodata prea tarziu pentru a incepe sa inveti sa canti la un instrument muzical. Intr-adevar, este dificil sa canti la pian (in general dureaza in jur de 5-6 ani pana ce ajungi sa il stapanesti bine), insa daca iti doresti cu adevarat, poti incepe sa inveti la orice varsta.

| Anca95 a răspuns:

Da bine inteles ca poti invata sa canti la pian chiar si la 14 ani.roaga-ti parintii sa te duca la un profesor de pian sa te meditateze.Succes!

| JustMusic a răspuns:

Niciodata nu-i tarziu. Spunele parintilor tai si du-te la un profesor si urmezati visul.Nu-i asculta pe toti care nu cred in tine.Fi tu cel care crede in tine si dovedesteti tie ca poti sa faci asta si dupa aia lor. Orice lucru facut din placere iese bine.
PA!

| VelvetLight a răspuns:

Nu e ca in gimnastica, nu conteaza varsta. sa canti la pian e greu si poate ca cei ce te'au descurajat sunt doar invidiosi. merita sa incerci. vei avea toata viata inainte ca sa te perfectionezi,winking

| karinacika a răspuns:

Buna,eu am inceput a invata de la 13 ani, e mult mai bine cat esti putin mai maricel, si te sfatui sa mergi numaidecat pentru ca e ceva foarte interesant. Iti garantez ca iti va placea! multu succes