| onlyone a întrebat:

Imi explicati si mie atunci cand dorm cum de pot sa respir in contiuare ca habar nu am

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Cand dormi nu esti mort, creierasul nu doarme, el lucreaza saracul, chiar daca in incostient, dar lucreaza.Cand ai deschis ochii intra in actiune partea rationala a creierului care peste noapte s-a odihnit.

2 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru că acţiunea de a respira este "scrisă" în creier care funcţionează şi în timpul somnului.

| Chocolate a răspuns:

Este un reflex neconditionat, creierul actioneaza catre sistemul respirator independet de gandire si vointa.