| anatolguja a întrebat:

Imi place de o fata, si ei de mine. Mine ne vedem la scoala si trebuie sa vorbesc ceva cu ea. Sunt timid, si nu stiu cum sa incep discutia. Ajutor va rog...

3 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Păi în primul rând începi discuţia cu "Bună! Ce mai faci?"
De fapt, încearcă să fii cât mai sincer. Să aflaţi lucruri despre voi. Dacă nu poţi să-i vorbeşti din prima faţă în faţă, puteţi să începeţi să vorbiţi pe messenger, la telefon etc.
Repet: Cel mai bun sfat din partea mea e să fii sincer cu ea. Să-i spui lucruri despre tine.

| andreistr a răspuns:

In pimul rand fa-o sa rada, fi sincer cu ea si gaseste lucruriin comun cu ea. Trebuie sa ni fi dimid sau rusinos si daca simti ca nu poti ca nai cuajul sa-i spui fata in fata ince arca pe mess sau pe telefon sau pe o retea de socealizare.BAFTA :d:d:d si mult noroc

| CarlaYTFZS a răspuns:

In primul rand trebuie sa-mi zici in ce clasa esti ca sa te pot ajuta!