| mariashiatat a întrebat:

Imi place de un baiat care o place pe cea mai buna prietena a mea.Si ea il place pe el. Si atunci cand il vad ca o priveste ma cuprinde tristetea... Ea imi cere sfaturi cum ar fi "Daca ar fi bine sa stea cu el" iar eu nu stiu ce sa ii raspund. Nu vreau sa o ranesc si sa ii spun ca eu nu vreau ca ei sa fie impreuna. Vreau sa o vad fericita. Ce ar trebui sa fac? Sa o ranesc si sa ii spun ca il plac si ca nu vreau ca ei sa fie impreuna sau sa nu ii spun nimic si sa ii fiu in continuare cea mai buna prietena chiar daca sufar? Va rog sa imi dati un sfat. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SisMusic a răspuns:

Cel mai bine ar trebui sa o incurajezi in relatia ei cu baiatul respectiv deoarece baieti mai sunt nu-i problema dar o prietenie adevarada nu se mai gaseste(nu asa usor)!
Ar trebui sa astepti pana se despart si dupa sa incerci sa te combini cu el, dar si asta s-ar putea sa o supere pe prietena tastraight face Dar cred ca cel mai bine este sa o sustii in relatia pe care o are!
Bafata in continuare!winking

2 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Lasă-l pentru ea.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Prietenia adevarata implica uneori sacrificii.Nu te poti amesteca intre ei, dar poate ea nu-l vrea si atunci e altceva...Nu trebuie s-o ranesti, incearca sa te obisnuiesti cu asta.