| trickystyle a întrebat:

Va rog dati-mi un sfat! Plac un baiat foarte mult! Dar stiu ca el nu ma place.Eu il consider pe el "iubit" dar el pe mine doar o foarte buna
prietena, si am incercat sa il fac sa ma place. Cum? Paiiam zis ca plac alt baiat ca sa il fac geloasa cand eu il placeam pe el dar nu a mers! Din potriva a vrut sa ma ajute sa fiu impreuna cu el [nu din rautate ci ca sa ma ajute sa ma faca fericita! El nu stie ca eu il plac dar el place pe alta fata! E o mare incurcatura! va rog! ajutor!

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Dacă spui că te consideră o prietenă adevărată mai bine ai merge și i-ai spune în față că ai sentimente puternice pentru el și îl iubești foarte mult, dar din cauza timidității nu ai vrut să vă stricați prietenia. Îl întrebi frumos și politicos.
Dacă îți este un prieten adevărat îți va da un răspuns sincer.
Dacă nu te place nu trebuie să faci nimic, doar să cauți alt băiat. Dacă cineva nu te place nu îl poți obliga. Trebuie să accepți.

Multă baftă!
Numai bine!

2 răspunsuri:
| AlynnaOanna a răspuns:

Pai...pffff...Spune-i in fata te plac(sau p mess daca esti mai timida)! Doar nu o sa-ti dea in cap, nu? Mai ales daca zici ca sunteti prieteni buni.Asa o sa fac si eu la vara cu baiatul de care il place.Dar eu zic ca tu sa te grabesti sa nu cumva sa ti-l ia tipa aia de care zici.

| catamafiotul a răspuns:

Pai dc nu ii spui tu direct in fata ca il placi?