| deeea a întrebat:

Imi place de un baiat cu 2 ani mai mare decat dar lui nu ii place de mine nu stiu ce sa fac sa il cuceresc? aveti voi vreo idee?

Răspuns Câştigător
| sergiu25bc a răspuns:

Buna.Ete o vb la noi la romani si anume, dragoste cu forta nu va merge niciodata, deci daca tipul ti-a zis ca nu te place, cred ca nu are rost sa insisti.Acuma depinde si ce varsta ai tu. Daca ai sub 18 ani, stai fara grija mai sunt baieti nu este doar 1 singur in tot globul. Daca ai peste 18 ani atunci incearca si cauta alt baiat care sa te placa si el. Iubirea este in 2, e ca si cum ai avea 2 cai la o caruta, ia incearca 1 cal sa il dirizezi la stinga si pe celalalt la dreapta in acelasi timp, in ce parte crezi ca o va lua caruta, raspunsul nicaieri, deci iubirea trebuie in2.Bafta

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poarta-te frumos cu el, zambeste-i, propune-i sa faceti schimb de carti (cititi fiecare o carte si apoi faceti schimb si duscutati).

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Poarta-te bine cu el.fi langa el cand are nevoie de tine.intai trebuie sa devi prietena lui iar apoi o sa fiti ceva mai mult asta daca si el acceptabig grin succes!

| Andreea_8014 a răspuns:

Dragoste cu forta nu se poate dar mai bine zii in fata ca il placi si vezi ce iti spune. Daca nu merge asa stai mai mereu prin preajma lui si intereseaza-te de la un prieten foarte bun de-a lui ce-i place sau ce apreciaza la o fata...si poate. poate.

| zuzuliana a răspuns:

Nu ai cum sa-l cuceresti...probabil nu ii pplace genul tau de persoana... dar totusi gandeste-te dc nu te place. poti totusi sa afli ce tip de fete ii plac cu ce fete a fost si sa incerci sa le copiez...asa cum is ele. dar sa nu fi dezamagita ca nu te place ...ca doar mai sunt multi baieti pe lumea asta si care o sa te placa... ii ceva normal niciodata nu o sa te placa toti baieti oricat de frumoasa ai fii...eu zic sa-l uiti...si sa te uiti in jurul tau...sa vezi ca mai sunt baieti de care o sa-ti placa...

| bibix_5640 a răspuns:

Ar trebui sa te dai pe langa el...Incepi cu un flirt usor..si incepi s ii ceri id`ul..alea alealaughing

| Bogdan_8013 a răspuns:

Stii, cel mai regretabil lucru de pe lumea asta e sa nu risti a risca. Mai incearca, nu te da batuta imediat, unii dintre ei se razgandesc, iar altii mai orgoliosi raman incapatanati. Totusi, daca iti place mai mult sa auzi o metoda decat o opinie anume, incearca urmatorul lucru : mai intreaba-l din mers si zambind si alintadu-te daca vrea sa fie cu tine, dar nu da prea amre importanta acelui moment, incerca sa faci clipa cat mai anemica happy Apoi, zilele urmatoare, imbracate cat mai dragut, si intra in vorba cu multi baieti, astfel ca atunci cand el te vede cu ei, tu sa fi in postura in care sa razi cu hohote (cat mai des). Nu iti pot explica exact cum si de ce ar merge aceasta metoda, dar eeste excelenta pentru majoritatea care refuza din prima o fata. Apoi treci la pasul 2 si incearca sa il faci gelos, insa in asa fel incat sa iti dai seama tu ca el vede si isi da seama la randul lui, dar nu in asa fel incat sa se inteleaga ca e loc de gelozitate de la o posta happy Apoi, nu-l 'baga' in seama cateva zile, renunta sa-l saluti, fa-l sa se simta invizibil in preajma ta, dar fa in asa fel incat sa ii pese de acest lucru. Vei stii cum. Astfel, tot ce vei face tu in acest timp, ii vor crea lui anumite emotii si realizari atat in subconstient cat si in constient happy Nu voi enumera toate aceste emotii si stari pe care le va percepe, insa opusul lor, de care va avea nevoie pentru a scapa de starea acumulata, amestecate, va da nastere unor emotii ce vor forma o asemanare a sentimentului de 'indragostire', sau cel putin de 'a te placea/a avea nevoie de tine'. Nu ai nevoie de noroc, doar de incredere de sine happy O seara placuta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii naturala si nu il aborda prea direct pt.ca nu vei rezolva nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi tu insati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.nu cred ca ai putea s-o faci cumva daca te place te place asa cum esti nu trebuie sa faci nici cumwinking
mi s-a intamplat si mie...si am asteptat 2 ani dupa el si pana la urma mi-am dat seama ca nu am sanse la el... dar sper ca tu sa ai sanse la baiatul dorit:* bye:*.bafta te-am pupat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa va luati amandoi de mana si sa va aruncati in dambovita era o gluma sa te duci la el si sa ai vorbesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se intampla si mie acum la fel dar hai sa iti povestesc : este un baiat de banii gata, eu sunt o fta cat se poate de normala, eu il plac foarte mult, el nu stiu daca ma place dar cert e ca mereu cand ma vede ma ia in brate imi face complimente dar intr-o seara eram in club eu cu prietena mea mada si cu prietenul meu, era si el eu m-am uitat toata noaptea la el, surpriza a 2 zii m-am intalnit k el era la bar cand m-a chemat la el, si mi-a spus ca m-am uitat toata noaptea la el, am ramas putin socata k mia-a spus chestia asta dar asta e ma bucur k a aflat ca il plac si poate pe viitor cine stie am uitat sa mentionez ca se poarta foarte frumos k mine cand ma vede il iubesc :*:*:*:*:* vezi ce faci si u succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el in ficare zi si atunci lui i seva deschide ochi si o sa vada ce apierdut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te baga in seama ignora-l si poate te va placea mai tarziu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Offff...stiu cum este si mie imi place de un baiat mai mare dacat mine cu vro4 ani dar nu stiu daca si lui ii place mereu cand trec pe langa el ne uitam fix unul la altul si am multe emoti iar cand eu nu ma uit la el, ma fixeaza cu privirea dar cand ma uit si eu spre el se fereste in fine pai eu cred ca ar trebui ori sa il bagi in seama sa vb cu el si poate pana la urma dar sa nu ii spui ca il iubesti pentru ca si-o ia rau in cap eu stiu mai lasa-l putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambracate sexi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa il cuceresti incearca sa fii cat mai sexi posibil si aranjeazate nonstop si cand il vezi fii indiferenta lasa-l pe el sa te agatze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poarta-te frumos cu el cumparai ceva de ziua lui si imbracate sexywinking succes.

| mada_9638 a răspuns:

Ee pai daca baiatul nu te doreste nu sta sa tanjesti dupa el lasa l ca se va intoarce el odata la tinewinking