| SimSim196 a întrebat:

Imi place de un baiat. dar nu stiu daca si el ma place. el a apelat la mine pentru a se putea combina cu prietena mea cea mai buna dar ea nu a fost de acord sa se combine cu el deoarece stia ca mie imi place de el. eu i-am spus ca nu vreau sa faca asta datorita sentimentelelor mele... dar ea mi-a explicat ca ei ii place de un alt baiat. acum nu prea il mai invitam si pe el cand iesim cu gasca dar cand ne intalnim intamplator pe strada ma saluta si se uita ganditor la mine. nu stiu ce sa mai cred! Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| different a răspuns:

Probabil ca te place si pe tine si pe prietena ta. Sau stie ca il placi si vrea sa te faca geloasa. Cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu el si sa-i spui ce simti. Daca vrea sa fie cu tine sau ceva de genu. Daca sunteti prieteni foarte buni eu zic ca nu ar merita sa stricati prietenia pentru o relatie de cateva luni.
Daca el spune ca ii place prietena ta eu cred ca numai are rost sa te gandesti la el. Vorbeste deschis cu el si nu pune pe altcineva in locul tau sa o faca. happy Fundaabatting eyelashes?

2 răspunsuri:
| Bibutzu a răspuns:

Daca tu i-ai da de inteles intr-un fel ca-l placi poate ar fi un pas catre o relatie frumoasa! cat despre cererea ajutorului tau pentru combinarea cu prietena ta. nu stiu ce sa zic. poate chiar o place pe amika ta. dar daca aceasta l-a refuzat si-a intors privirea catree tine! pup

| Lolly_1832 a răspuns:

Fa rost de id. ul lui
Vorbeste cu el
Invita. l sa mai ina cu voi la plimbare
Daca vrei poti sa o rogi pe prietena ta ce crede despre tine
Fa. l sa aiba incredera in tine
si poate iti spune unele lucruri inetesante smug