| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea. Suntem prieteni foarte buni, fiindca eu nu il enervez fata de celelalte fete (el mi-a zis-o). Toate bune si frumoase, dar el are o iubita si asta clar ma impiedica sa-l mai iubesc.Totusi mi se pare ca ii place de mine si de ea...
Ce sa fac? Nu pot sa-i spun sa se desparta de ea, dar nici sa ii spun ca il plac.

Răspuns Câştigător
| Pιşριяιcă a răspuns:

Ai un avantaj fata de celelalte,intr-adevar. Ai punctat,ca sa zic asa,unde trebuie. Ce mi se pare ciudat este ca la inceput ai zis ca il placi,iar pe urma ai afirmat ca "asta te impiedica sa il mai iubesti ". A place nu e tot una cu iubirea. Ma intreb,de cat timp iti place de el,ca sa il iubesti? Daca are iubita,no coment. Se poate sa te placa si pe tine,pentru ca ii dai motive sa fie asa. Nu poti decat sa astepti,nu trebuie sa ii spui nimic de vre'o despartire, el va actiona singur. Daca e asa cum crezi tu, va trebui sa aleaga intr'un final. Nu te pripi! Si.nu fi directa. Incearca sa arati o anume "pasiune" pentru el prin mici gesturi. Acum ramane la alegerea ta.

3 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Cum sa-i placa ma de tine laughing)). Crezi ca daca te baga in seama gata e.mort dupa tine

| SashaGirl a răspuns:

Scumpo,spune-i in fata ca il placi asa va sti pe cine sa aleaga crede-ma

| Joker92 a răspuns:

Mey.e mai greu,daca acest baiat se desparte de prietena lui pentru tine,poate sa se desparta si de tine pentru o alta persoana, ar insemna ca este "Fluturash", un sfat...cauta pe altcineva, si nu coleg.winking