| anadragutza a întrebat:

Imi place de un baiat el are 11 ani si eu 11 ani si il plac si el ma place pentru ca vecina lui mi-a spus ca el i-a zis ca ii place de mine si daca ii zic fata in fata o sa imi fie rusine noi mereu ne imbratisam si ne tinem de mana si ne plimbam pe hol dar povesteste de lore care a fost iubita lui care avea 14 ani si s-au despartit si de gelozie acum sunt cu un baiat de 15 ani care ne iubim dar eu nu simt ce simt eu pentru el ca baiatul de 15 ani nu il iubesc chiar asa de mult cum il iubesc pe el! dau funda! plzzz ziceti-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| zuzzyxD a răspuns:

Nu am prea inteles ce ai vrut sa zici`. thinking
Dar o sa iti raspund la ce am inteles totusi`.
DEci tie iti place de un baiat de 11 ani si lui ii place de tine. Doar ca el povesteste`mult despre fosta prietena.Tu de gelozie esti acum cu un baiat de 15 ani. Care te iubeste, tu tii la el dar tii mai mult la cel de 11 ani. DEci asta am inteles la asta raspund.
PAi daca tu esti cu cel de 15 ani doar din gelozie si in mod normal ai vrea sa fi cu cel de 11 ani e logic ca trebuie sa termini cu el. Nu o sa iti fie prea usor. Dar daca ii spui adevarul probabil va aprecia mai mult decat sa afle intr-un final ca l`ai mintit.
Dupa ce te`ai despartit de el. Stiind ca baiatul de 11 ani te place si tu la fel ai putea sa vorbesti cu el si sa ii spui..Nu zice nimeni sa il iei la o discutie fata in fata sau la telefon,pentru ca poate o sa iti fie jena,desi ar fi indicat ca sa ii simti reactiile. Sau daca nu poti sa vorbesti pe mess,mesaje sau alte moduri de a comunica.Ii spui clar ca iti place de el si daca iti zice si el acelasi lucru,aici e evident ca va zice ca atata timp cat ii place de tine, acum are ocazia sa iti zica. Poate chiar astepta sa faci primul pas, sau se gandea sa-l faca el si nu stia cand..DEci dupa ce iti va zice poti sa ii zici ca te deranjeaza ca vorbeste despre fosta prietena si ca pe tine nu te intereseaza oricum de ea.
Nici mie nu imi place ca prietenul meu de ex sa` mi vorbeasca de fosta. Si mi s-a intamplat si pur si simplu i-am zis si daca il intereseaza de tine o sa inteleaga si o sa se gandeasca inainte sa deschida gura. Succes`!:*.

2 răspunsuri:
| LoVeYoU160 a răspuns:

Eu nu am prea inteles tot ce ai zis dar cu siguranta iti zic ca ar trebui sa iti urmezi calea inimi si sa alegi tu ce tb sa faci a si apropo si eu sunt astfel de problem dar ma linistesc atunci cand stau cu cei dragi si prieteni happy

| nIcOleTa1999 a răspuns:

Si eu am acesi problema si caut rasp doar ca noi nu ne tinem de mana si chestii te sfatuiesc sa ii spui ca il placi sub forma de gluma vezi cum reactioneaza apoi vezi ce faci