| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat extrem de mult.si lui cred ca inca ii place de mine. dar ne-am despartit, si s-a combinat cu cea mai buna prietena a mea.Nu mai inteleg nimic...sunt foarte confuza. Voi ce credeti? P. S.-am 16 ani si baiatul are 17

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In primul rand eu o blamez pe prietena ta. Daca era prietena cu tine era sincera cu tine si iti spunea lucrurile astea. Se poate ca ei sa fi fost impreuna de mult timp si tu sa nu stii. Eu consider prietena fata care intr- o astfel de situatie e sincera cu tine si iti spune de sentimentele aparute intre timp. Depinde si motivul despartirii. Poate nu va potriveati. Poate baiatului ii placea de tine dar nu erai chiar ce isi dorea. Cel mai bine e sa vorbesti cu fiecare in parte si sa ii rogi sa iti raspunda sincer de cand sunt impreuna si ce s-a intamplat de fapt. Doar dupa ce stii aceste lucruri poti mergem mai departe. Oricum tu cu baiatul nu mai puteti fi impreuna si nici fata aceea nu cred ca se poate numi acum cea mai buna prietena.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca doar te place nu stiu de ce te mai complici... poate pe ea chiar o iubeste. Daca n-ati stiut stiut sa va pastrati relatia nu inseamna ca e ceva gresit ca ei doi s-au combinat.Mai ales ca poate a trecut mult timp de atunci( nu ai specificat si nu ai spus a cui a fost vina). Povestea ta e cam complicata si nu ai dat prea multe detalii!

| EUSIATIT a răspuns:

Asta este consoleaza te si fi mai atenta cind iti alegi prietenii [ consideri ca ti afost adevarata prietena?]. fereste ma de prieteni ca de dusmani ma feresc eu... ia aminte...

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Stiu cum e sa ai prietene de calibrul asta! o sa iti faca mereu asa. 1 alegeti prietenii mai bine]iar el cred ca inca mai tine la tine. dar daca prietena ta a parut''disponibila''...asta da prietena si cea mai buna!

| Crs a răspuns:

De ce o mai numesti "cea mai buna prietena"? thinking
Nici "asa zisa prietena a ta" si fostul tau nu mai merita nici cea mai mica atentie din partea ta.

| silver19 a răspuns:

Ce mai prietena, auzi si cea mai buna, LOOOL... o t*rfa de 2 lei, gandeste-te daca chiar iti era prietena nu se combina tocmai cu el! eu zic sa-i lasi pe amandoi ca nu te merita si cum ti-au mai spus si altii cauta-ti alta prietena mai cu capul pe umeri.

| ILikeToKnow a răspuns:

Aia nu poate fi prietena adevarata daca stia ca tie iti place ce el si tot ti l-a luat.Nu cred ca are rost sa te incojori de astfel de persoane si e mai bine sa uiti de ei decat sa suferi din cauza tradari lor.

| Bianca206 a răspuns:

Pai. poate ca el vrea sa se "joace" putin. ar trebui sa astepti cateva zile sa vezi ce se intampla. evita-i. iar pe 'prietena ta'. asa zisa prietena. nu merita sa-i mai adresezi nici macar un cuvant. pentru ca daca a facut gestul asta, nu se mai numeste prietena. btw, nu te uita la ei cand sunt impreuna, lasa-i in pace. sau cel putin, nu te uita URAT la ei. pana la urma, cand se vor desparti, ea va avea nevoie de cineva care sa o consoleze. iar tu nu vei fi acolo, iar ea, atunci, isi va da seama ce a facut. bafta happy

| Psycho a răspuns:

1. el e un nesimtit ca s-a combinat cu cea mai buna prietena a ta.
si 2. ea e si mai nesimtita.halal prietena. straight face
pai... te cred ca esti confuza. dar de ce v-ati despartit? thinking

| mandy3 a răspuns:

Inca mai existi in inima lui.Deci vorbiti si spune-i ca daca vrea si te iubeste asa mult sa o paraseasca.
Succes!

| .::Roxy Shi Atat::. :*:*:* a răspuns:

Pai ar trebui sa vb fata in fata. stiu ca este foarte greu si eu am trecut prin asta sau daca nu pe mess. Spune-i ce ai pe suflet

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uite el nu e confuz deloc. ti-a luat prietena.si ai ramas si fara iubit si fara prietena.inseamna ca amandoi au stiut ce vor. daca tu esti confuza.fii mai treaza cu prietenele. ca altfel tot singura o sa fii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El a intrebat-o daca vrea sa fie cu el la vreo 2-3 dupa ce ne-am despartit. S-a mai combinat odata cu prietena cea mai buna a fostei iubite ca sa o faca geloasa, dar nu stiu daca la fel vrea si in cazul meu sau chiar o place

| tudorboy_8929 a răspuns:

Pai, daca s-a combinat inseamna ca a facut sex dar trebuie tu sa-l convingi mai repede! Iti doresc bafta