| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat..." nu dau nume. x" el are 17 ani si eu 13. e super dragut si este unul dintre cei mai buni prieten de-al meu. "x" mereu ce comporta frumos cu mine si vorbim mereu despre orice indiferent de subiect si gravitatea lui...intr-o noapte am stat pana la 1 si ceva la telefon si pe mess vorbisem vreo 6 ore.nu stiu ce sa cred.help me.

Răspuns Câştigător
| xAnita a răspuns:

Ce draguuuuutzpuppy dog eyes!love struck
Trebuie sa fiti impreunalove struck!smug:* Poi` varsta nu conteaza deloc. Daca "x" zici ca se comporta sha frumos, de ce nu deschizi si tu subiectul despre relatziile lui si despre ale tale. Se va ajunge undeva. Iar la un moment dat ii vei putea spune ca`l placi. Deshi stiu! E grewlove struck! Dar dupa ce ii spui iti garantez ca te vei simti si tu mai okwinking! Pentru ca nu doar fetele au probleme de genul asta:-p. Poate ca in acest moment el se gandeshte la tine si are in cap intrebarile pe care le ai si tu. Daca el nu face primul pasthinking De ce sa nu-l faci tu? Ce ai de pirdutbig grin?
Oricum mult mult succes cu "domnul x"!
Sper sa rezolvatzi voi cumvasmug!

8 răspunsuri:
| User a răspuns:

De ce nu dai nume? Te temi sa nu ti-l castram?laughing

| forever4you a răspuns:

Poi eu una cred ca si el te place, de ce nu-l intrebi intr'o zi pe mess?
Cine stie poate ai noroc si iese cevawinking

Bafta!

| Xpert a răspuns:

Eu unul sunt de parere ca acesta nu a trecut de la faza de prieteni la faza de iubiti. incearca sa te faci si tu remarcata si sa ii dai lui de candit ca vrei sa fiti impreuna -- sunt sigur ca dupa aceea se va implica mai mult in "relatie". dar mai trebuie sa accepti optiunea in care el se poarta frumos doar pentru ca e felul lui de a fi si prietenia care este intre voi si exista posibilitatea de a nu fi atasat de tine emotional ca iubiti asa ca intr-un fel sau altul trebuie sa iti dai seama daca te place sau nu --- mult succes -- numai bine!

| Dranka a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discuti cu el deschis in legatura cu ceea ce simti si sa lamuriti problema.
Asa e cel mai bine... crede-ma mai tarziu o sa regreti ca nu ai incercat
Stii cum se spune : Incercarea moarte n`are!

| MeGeorGiAnna a răspuns:

am vazut raspunsurile voastre si imi pare bin ca am primit raspunsuri repede... 1. am vorbit cu el la telefon de la 10 la 1
2. tin mult la parintii mei si ei au zis ca nu au nicio problema in legatura ca mine si cu "x".
3.nu prea cred ca este chiar asa de mare diferenta dintre mine si el, am prieteni de familie care sunt casatoriti, fericiti si au ci o fata de 19 ani si diferenta dintre varstele lor e de 10 ani.
4.nu nu ma tem.nici n-am de ce uite sa te multumesc, pe "x" il cheama Madalin. 5 va multumesc pentru sprijinul acordat de voi big grin voi da fundita celor care ...nu stiu, au vorbit intr-un fel aparte.
6. am invatat sa nu ascult criticile oamenilor deci nu ma deranjeaza daca ma criticati :d paa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Termina relatia asta.Este prea imatura(cum, umbli cu baieti la 13 ani?). Tu ai nevoie de parinti! Vorbeste cu ei. Faptul ca ei te lasa pana la 1 pe mess' noaptea...Incearca sa te apropii si sa vorbesti mai mult cu ei, caci altfel o vei lua pe cai rele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar prieteni. Nu ma intelege gresit, dar el are 17 ani si tu ai 13. Se stie ca fetele se maturizeaza mai repede ca baieti(sa nu sara toti cu gura pe mine, vorbesc in general) asa ca e normal sati placa baieti mai mari ca tine, dar nu chiar asa. Gandeste-te putin, daca ati forma un cuplu:parintii tai ar fi de acord?, lui nu iar fi rusine de fata cu prieteni lui? Uita de asta.