| AIPS a întrebat:

Imi place de un baiat. Si cred ca si lui de mine.Ma tot intreaba cum arata baitul perfect pentru mine, ma ia in brate, se joaca cu mine etc. Si nu stiu cum sa i spun. Daca nu ma place, dupa poate zice cuiva si viata mea va fi distrusa..Nu stiu ce sa fac de un an sunt in situatia asta. vreun sfat? Nu vreau sa i spun eu, vreau sa il determin sa spuna el primul.

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ia-l la intrebari. Cand te ia in brate, intreaba-l de ce o face. Spune-i ca daca iti spune adevarul, s-ar putea sa aiba o surpriza placuta.

| AndreeaUcnat a răspuns:

Dacă te-ar fi plăcut cu adevărat, ar fi făcut ceva în privința asta într-un an. Nu conta că e rușinos sau nu, ar fi făcut ceva. Poate este doar genul de băiat care se dă la toate fetele și le amăgește. Ar trebui să te ferești de genul ăsta de băieți, nu sunt buni de nimic, să știi. Adică nu ai ce să faci cu ei.
Dar poate te place, nu știu. Încearcă și tu să te dai la el și să îl iei în brațe și să ieșiți des afară, iar el te va întreba dacă nu cumva faci toate astea pentru că simți ceva pentru el. Când e să plecați de afară, ia-l în brațe și pupă-l pe obraz. Mă rog, asta dacă nu ar fi prea evident.