| anonimaaa358832 a întrebat:

Am o problemă si nu stiu ce sa fac iar aici va rog pe voi,dragi utilizatori sa ma ajutați. Buuun. Tatăl meu adoptiv,pur si simplu e obsedat sexual. Mă întreabă de zeci de ori pe zi dacă ii arăt sânii,ma întreabă daca il las sa imi pună mana jos si pe fund,ma întreabă daca o voi face cu el când voi creste mai mare,când merg sa fac dus/baie ma întreabă daca poate sa vina si el sa se uite la mine,când se schimbă imi arata si penisul straight face dupa ma întreabă de ce întorc capul ca nu e asa urat. Uneori vine si se pune in pat lângă mine sa se uite la TV si imi pune mâna jos si daca ii zic ceva spune ca din greseală(se vede ca o face cu intenție). Imi spune foarte des ca ar vrea sa fie cu una ca mine ca sunt bună si frumoasa... Când ii zic ca merg sa ii spun mamei tot ce imi zice spune ca sunt proastă,ma face in toate felurile si se enervează. Mi-e frică sa spun asta cuiva,imi este foarte rusine. De multe ori vreau sa merg la poliție si sa spun tot ce mi se intampla(am prieteni foarte buni acolo si tot timpul când am avut probleme am vorbit cu ei si mi-au dat sfaturi si m-au ajutat mult,un băiat de acolo îmi este ca un frate).
Va rog din suflet sa imi dati un sfat,nu stiu ce sa mai fac, mi-e frica sa nu în facă ceva.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Du-te la politie sau suna la protectia copilului daca esti minora. Ti-e rusine sa zici acolo si nu ti-e rusine aici unde vad o multime de oameni?

| anonimaaa358832 explică (pentru Adry05):

Si daca nu se va face nimic? Care vor fi consecințele dupa? Aici nu ma cunoaste nimeni, de asta am şi pus întrebarea.

| Ara997 a răspuns (pentru anonimaaa358832):

Inregistreaza-l cu telefonul cand iti vorbeste indecent. pe urma fa reclamatie. daca va nega i se va arata proba.
daca va spune mamei tale ca tu il provoci, la fel proba il va arata mincinos.
este extrem de grav ce face acest individ. trebuie sa stii asta si sa te aperi. fa plangere la politie si la protectia copilului. fa declaratie scrisa si spune tot dar neaparat sa ai si o inregistrare- te rog eu! altfel se va ara spunand ca l-ai provocat (desi si asa nu ar avea niciun drept sa faca ce face)
ai grija de tine si nu mai trage de timp!

| glamvintage a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, mergi la politie! Este anormal comportamentul sau!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Scapa cat mai poti.

| anonimaaa358832 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Cum? I-am spus de N ori sa ma lase, i-am zis ca am sa plec intr'o zi si nimeni nu va stii de ce...nu stiu ce sa ii mai zic...

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonimaaa358832):

Ducandu-te imediat la acei prieteni de la politie. Cum altfel? Poate maine nu va mai fi indurator si va decide sa te violeze, iar atunci vei regreta ca nu te-ai fi dus la politie mai devreme. Fa-o cat mai repede pana nu se agraveaza situatia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? Nu trebuie sa raspunzi neaparat.

| 393Dan a răspuns:

Sincer, asta nu tie trebuie sa-ti fie rusine. El se enerveaza asa si te injoseste pentru ca lui ii e rusine ca ar sa afle cineva. Cel mai bine e sa-i zici mamei tale si sa contactezi si protectia copilului, ca mama-ta poate doar sa se sfadeasca cu el si nimic mai mult sa nu faca. Vorbeste si cu politistul cela, el la sigur va sti ce sa faca si te va apara. Cum a zis | NietzscheFrumosSiDesteptSunt mai sus, scapa cat mai poti, ca de la una la alta el poate sa devina mai indraznet vazand ca totul trece fara consecinte si nu da Doamne te mai violeaza.

| kandaraki a răspuns:

Zii mamei tale si gata!

| simpluone a răspuns:

Daca poti sa-l inregistrezi fara sa stie ar fi perfect. Apoi daca esti minora sa sesizezi protectia copilului. Ei au consilieri specializati si te pot ajuta cu sfaturi.
Politia iar este o cale daca ai prieteni, trebuie sa bage frica in el insa chestia asta il poate indarji si mai mult, sau infuria incat vei fi nevoita sa pleci
Eu zic protectia copilului si ei te vor consilia, eventual vei avea ajutorul unui psiholog care va sta de vorba cu mama ta si tine si vor decide ce actiune sa urmeze.
Insa trebuie sa faci ceva altfel el va continua progresiv pana la viol

| Justme111 a răspuns:

Mama ta nu te va crede. Mai bine mergi la poliție si ii ceri prietenului tau un sfat, pana nu e prea tarziu. Pentru mama ta, ar trebui sa îl inregistrezi pe tatal tău dar ai grija sa nu vada. Si, daca mama ta se va comporta in favoarea lui, fugi la poliție urgent pentru ca el ar crede ca are cale libera. Bafta si ai grija.

| copilaroasa2k17 a răspuns:

Mai bine i-ai spune mamei tale ce se intampla sau ai putea merge la acel prieten al tau de la politie sa depui o plangere impotriva tatalui tau, care dupa cate se pare e pedofil.

| anonimaaa358832 explică (pentru copilaroasa2k17):

Nu stiu cum sa ii spun mamei...intr-un fel imi este rușine.