| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat si nu prea stiu ce sa fac sa-i zic ca-mi place de el! Habar n-am! Daca i-as spune toata clasa ar rade de mine! Ps. Sunt la liceu!

3 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Si ma intreb... oare de ce sa rada? N-au ei treaba, totul e intre tine si baiatul respectiv. Cei care vor rade sunt demini de mila.Ai incredere in tine!

| licutza_1435 a răspuns:

Ar trebui sa lasi rusinea si mai ales daca si el te place.
U mai intii afla daca te place. ai putea sa incepi sa vb cu el poate mai indeaproape, dar totodata sa te faci indiferenta. da-i diferite intrebari sau pune-l in situatii casa vezi cum reactioneaza
de ex: roga-l sa te ajute.
observa cum se comporta cu tine si cum se comporta cu celelante fete()ar trebui sa se comporte diferit cu U)
daca vezi ca el da semne ca te-ar place. da-i si u semne.
si astfel el va prinde la curaj. daca pina la urma el nu face nici un pas dar u crezi ca el te place. ai putea sa fc u primul pas. poate e pre rusinos ca sa-l faca el

ai putea sa-i dai o intrebare directa...sau mai bine ai putea intreba mai multi odata sa zici ca faci un sondaj sau pur si simplu. intreaba :"U ce parere ai despre mine" sau "voi ce parere aveti despre mine, descrieti-ma.pls zicetziimi si negativele" daca va gasi multe negative nu-i de bine. daca va tace sau va zice doar pozitivele sa stii ca simte ceva pentru U
Dar mai intii fa totul posibil ca si ceilanti sa zic si negativ nu doar pozitiv.

Succese mari. daca ceva mai intreaba si daca te pot ajuta cu mare placere

| deffect a răspuns:

Si ce daca vor rade de tine? Fa cea ce`ti spune inimawinking lasa-i pe ailalti din juru` tau happy fii tu insati happy