| lilo2 a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa si nu stiu cum sa-i spun, dar daca ii spun in fata va rade si ma voi simti urat. ajutati-ma ce pot sa fac ca sa ma placa el pe mine?

Răspuns Câştigător
| Ellaa123 a răspuns:

Draga mea,atunci daca crezi ca va rade de tine,sau ca nu te place,atunci nu ii spune ca il placi.Dar daca crezi ca va rade, inseamna ca e un nesimntit, dupa parerea mea.
Si daca vrei sa te placa, aranjeazate, vezi si tu ce gen de fete ii plac, si incerca sa fii pe gustul lui! Success!:*

6 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui direct: "Bai Gheorghe, mie imi place de tine. Hai, te rog, placa-ti si tie de mine". Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu el putin, jucati adevar sau provocare si dai de inteles ca il placi.

| lilo2 explică (pentru anonim_4396):

Dar el nu prea ma baga in seama, si doamna nu ne lasa sa jucam jocul deoarece cand am jucat copii din clasa ne-au parat.alt raspuns?

| Crazyycoffedrop a răspuns (pentru lilo2):

Imi spui si mie cati ani ai? sa vad ce raspuns sa iti dauhappytonguelaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru lilo2):

Serios?"Doamna"
Esti in gimnaziu macar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scoala, daca iti place de un tip de la tine si clasa sau din scoala toata lumea are ceva de comentat, deci eu zic sa te duci sa ii spui baiatului ce simti si gata.big grinApp cati anisori au tu?straight face
Ca nu se mai zice "Doamna" decat in clasele I-IV.laughing