| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un tip! imi putei spune cum as putea sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| Danyka a răspuns:

Cred ca mai bine ar fi sa nu te grabesti sa-i spui.Baietilor nu prea le place cind fata e atit de directa, ba chiar cind primesc o declaratie de dragoste se folosesc de asta sau simplu fac un pas in urma, evintind-o...Deci cred ca m-ai bine ar fi simplu sa-i zimbesti cind il vezi, saluta-l. aprinde un interes in el fata de tine. apoi cind vei fi sigura ca si el simte cam ceea ce simti tu fata de el atunci si atinge aceasta tema.bafta))

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Foloseste defectele in avantajul tau! :*

| UniversaLove a răspuns:

Salutare
Infrunta-ti si elimina-ti fricile interioare si alte stari negative ca griji, stres etc.
CURAJ...si spune-i baiatului ceea ce simti fata de el si incearca sa SIMTI raspunsul lui pentru. ca altfe poti fi vurnelabila si poate profita de sentimentele tale.
Nu sta cu teama, si lasa inima ta sa se exprime, altfel mai tarziu ai sa regreti pentru. ca nu ai indrasnit mai mult.
HAI CURAJ!

| Ncl_9813 a răspuns:

Mai intai inainte de ai spune stuiaza-i putin comportamentul vezi cum se poatra fata de tine daca e atent cu tine, daca se uita la tine etc.ca sa te asiguri ca sentimentul e reciproc.Cat despre spus,incearca sa fi cat mai ferma nu te arata prea sensibila fata de el pentru ca va crede ca poate sa faca ce vrea din tine sau sa profite de tine, spune-i in fata si direct, din propria experienta iti spun ca asa le place majoritatea baietilor.

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Buna.
Si mie mi se spune Lexy.
Te place? Daca da spune'i incet si sigur da'te pe langa el.
Nu te place? Gaseste'ti alt baiathappyNu se opreste aici viata

| Bebeluscha a răspuns:

Poi daca ai o prietena care se intelege cu el ii poti spune ei sal intrebe pe el ce parere are despre tine. Dar sa nu-i spui in fata nu prea cred ca le plac si apoi se crede prea gen boss happy. Funditssaa :X