| freestiler a întrebat:

Imi place ffff mmoooolllltttt sportul asta "parkour" as vrea sa invat da nu stiu cum sa incep nu stiu ce miscari se fac la inceput ador acest sport :X:X:X:X puteti sa imi dati nij sfaturibatting eyelashesbig grinbig grinbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| StefanStyle94 a răspuns:

Nu te apuca sa faci singur, cauta pe cineva care sa te ajute, cu experienta.La inceput faci sarituri de risc minim, nu incerci din prima backflip-uri sau alte nenorociri.

Răspuns utilizator avertizat
| UrbanNinja a răspuns:

@Styx...sa mori tu ca se ia careva de tine...
Ba baiatule bha... poate se iau de tine ca te vad mai prost, da nu vad niciun motiv sa se ia de baiatu' asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dci si eu sunt incepator,,, si am gasit niste prieteni fff buni care sunt experti si ma ajuta si pe mine,,, imi explica,,, dci prima oara incepi cu miscarile de baza,,,, moky,,, speed,,,, revers,,,, lazy,, inveti sa te sui pe un zid inveti sa sari departat si sa pici pe varfuri,, si dupa aia poti trece la salturi backflic si din astea ...bafta

| Tatar_Paul_1992 a răspuns:

Intri pe youtube scrii : faze parkour si te uiti la tutoriale.