| AnonimMM678 a întrebat:

Buna,as vrea sa invat Limba Engleza la perfectie,puteti sa imi dati niste sfaturi cu ce sa incep, cum sa ma organizez, ceva site-uri de pe care sa invat?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Povesti,la perfectie, fi serios

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca vei invata vreodata engleza la perfectie! Perfectiuna o capeti cand esti nascut si crecsut cu engelza, nu cand o inveti peste ani, pentru ca accentul nu dispare niciodata.
Daca vrei sa o inveti singur de pe site-uri, atunci ia-ti adio de la vorbit vreodata corect si bine.
Ia-ti un profesor de engleza sau mergi la cursuri, ca sa inveti cat de cat sa scrii, sa citesti si sa vorbesti.

| sierra1 a răspuns:

Incearcă duolingo - e complex și interesant

| Ela05 a răspuns:

Dacă afli răspunsul și confirmi autenticitatea sa, trimite-mi te rog și mie un mesaj cu su tía ce ți-a funcționat.
Un salut.

| Lore220 a răspuns:

Https://www.perfect-english-grammar.com

E de mare ajutor, chiar dacă nu o să poţi să o înveţi la perfecţie?