| popmirgea1999 a întrebat:

Imi place foarte mult de o fata. Eu sunt mai retras asa, ea e mai "iesita", sa zic asa. CUm sa-i spun ca o plac? Am fost colegi de clasa. Pe facebook nu am vorbit niciodata, doar in realitate cateva cuvinte cand ne intalneam.

Cum sai ii spun ca o plac?

An nevoie de niste sfaturi. Va multumescbig grin

7 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Pai fii direct ca un barbat si spune-i ce simti asa vei vedea ce parere are ea despre tine si ce simte mult succes amice

| мямιѕтєяισѕ a răspuns:

N-ai nevoie de sfaturi, vorbeste cu ea si zii ca o placi si vezi daca si ea te place.Chestia e ca ai pus intrebarea asta pentru a primii niste incurajari, Daca chiar te ajuta cu ceva eu iti garantez ca o sa fie bine.

| AndreeLolla a răspuns:

Incearca prima oara pe fb. invit-o in oras dar nu din prima conversatie... si incearca sa-i spui prima oara mai prin subanteles, dupa aia spune-i pe fata...

Răspuns utilizator avertizat
| Dragos1600 a răspuns:

N-ai nevoie de sfaturi, spune-i ceea ce simti pentru ea si cam aia e.

| Ionut463 a răspuns:

Bună, urăsc teama asta pe care o avem noi față de fete (o aveam) până la urma nu e vreo regină sau mare vedetă trebuie să fi mai 'tupeist' incearcă să fii mai comunicativ intră in vorbă cu ea pe facebook dacă nu ai curaj față in fața trebuie să fi tu cel care 'agață' nu să astepti să fii agățat asta e treaba fetelor, în prima clipă când vezi că e oneline o bagi in seamă, poti incepe cu clasicul : Bună, Ce faci?, si de aici incepi discutia cu ea dacă vă cunoasteti treci direct la fapte îi spui direct ce simti pentru ea! Dacă vrei te ajut lasă-mi id-ul tău si vorbim.

| popmirgea1999 explică (pentru Ionut463):

Usor de zis, greu de facut
si cum sunt o persoana cam timida si retrasa nu vad cum nu m-ar refuza