| yournameplease a întrebat:

Imi place mult un baiat. Nu ne cunoastem. Nu stiu cum sa ma bag in seama, la liceu.

Răspuns Câştigător
| BlackEyedGirl a răspuns:

In primul rand, daca ai un prieten la el in clasa, sau chiar la tine in clasa si il cunoaste, il poti ruga sa iti faca cunostinta cu baiatul de care iti place. Daca va imprieteniti totul devine mai usor, la inceput va salutati, apoi vorbiti despre chestii banale cum ar fi scoala, etc. si asa va puteti apropia, sa aflati mai multe unul despre celalalt, si o sa ajunga si el sa ii placa de tine. Si daca nu aveti nici o cunostinta comuna, dar nu prea cred, fa in asa fel sa fiti mai mult impreuna, sa mergeti spre casa pe acelasi drum si sa te bagi tu in seama cu el, sa ii zici ca l-ai mai vazut prin scoala, leaga-te si de profilul la care e, intreaba-l la ce materie se pricepe cel mai bine, spune-i ca tu nu te prea descurci si cere-i ajutorul. Restul continua exact cum am spus mai sus. Crede-ma ca functioneaza, stiu din propria experienta. Asa am cunoscut jumatate din scoala in primele luni de liceu :*

2 răspunsuri:
| AnaRadu a răspuns:

Heii^w^.
Paii. Daca nu va cunoasteti incearca sa te imprietestiu cu cineva din grupul lui si sa incepi sa iesi cu persoana respectiva happy. o sa se intalneasca in grup si cu el. o sa faceti cunostinta si poate va veti apropiaa mult. asa cum speri si tu. dupa ce v-ati apropiat ii poti spune ce simti daca esti sigura ca si el poate simte acelasi lucru pentru tine. ------> Fundita? ^w^

| Crucia a răspuns:

Găseşte un moment potrivit în care să vorbeşti cu el. S-au ajută-l când are nevoie. Sau cum a spus #LovePizza, dacă ai un prieten la tine în clasă, roagă-l să-ţi facă cunoştinţă. Dar fii liniştită. Chiar dacă acum crezi că nu ştii cum să-l bagi în seama. Timpu te va ajuta happy Şi se va întâmpla fără să vrei. Baftăăă! :*.