| anna_7232 a întrebat:

Imi poate da cineva o definitie a adolescentei cu propriile voastre cuvinte? funda.Multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| Aditzu a răspuns:

E bine ca ai pretentii laughing
adolescenta este perioada cand te schimbi nu doar fizic ci si psihic si social. ex : vrei sa fii mai independent, sa nu mai depinzi asa mult de parinti si vrei un/o prieten/a laughing. idee generala. defineste si tu sa vad ce scrii tongue

4 răspunsuri:
| NoMusicNoLife28 a răspuns:

Primul adjectiv care mi-a venit in minte este "razvratita"...happy

| Hellene08 a răspuns:

Dolescenta este varsta intrebarilor si a indoielilor.Este varsta la care visele si ideeile marete iau nastere.In zilele noastre este din ce in ce mai greu sa fii adolescent. Apar tentatii de tot felul cum ar fi : drogurile, tigarile, alcoolul.Cine apuca sa mearga pe aceasta cale va fi un om pierdut, fara adolescenta, fara alti prieteni decat cei care merg pe acelasi drum chinuitor, plin de prapastii.E greu sa fii tu insuti cand anturajul te face altfel? Intr-o conversatie cu prietenii trebuie sa le sustii afirmatiile, cu toate ca tu esti de alta parere.Adolescentii sunt diferiti prin caracter, comportament, fizic, gandire iar lista ar putea continua.Fiecare om este unic si traieste intr-o lume a sa.In cadrul acestei etape te maturizezi, incepi sa privesti lucrurile dintr-o alta perspectiva, devii alt om, diferit de ceea ce ai fost pana acum.

| Hellene08 a răspuns:

Dolescenta este varsta intrebarilor si a indoielilor.Este varsta la care visele si ideeile marete iau nastere.Adolescentii sunt diferiti prin caracter, comportament, fizic, gandire iar lista ar putea continua.

| Hellene08 a răspuns:

Pretentii raised eyebrows