| StEpHy_8173 a întrebat:

Am nevoie de o definitie proprie a adolescentei (adica sa nu fie luata de pe net).

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

Adolescenta un uragan de lumina, si culoare, zambet si plans iubire si ura. Un pastel, un joc o floare, un tainic suras. Adolescenta e o mare taina in care pe tine insuti te regasesti. E o calda raza de soare. E perioada cand incepi sa crezi: in tine, in lume si-n iubire. Adolescenta esti Tu spre maturitate. E cea mai frumoasa parte din tine, un paradis pierdut. Un rau de liniste ce va curge vesnic si tainic in tine.

1 răspuns:
| W4rK0 a răspuns:

Adolescenta:cea mai frumoasa etapa a vietii, te maturizezi incepi sa vezi lucrurule altfel, nu mai esti copil, mingea ti-i s epare un glob, totul se schimba si tu ramai la fel...cam asa cevabig grin