| curious01 a întrebat:

Imi poate descrie cineva filmul Blacklist? Care-i povestea acolo? Ca in "mintea criminalului"?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Raymond "Red" Reddington, unul dintre fugari urmăriți de FBI, se predă în persoană la sediul FBI din Washington, DC, El susține că el și FBI-ul au aceleași interese: aducerea în justitie a criminalilor și teroriștilor periculoși. Reddington va coopera, dar insistă că el va vorbi doar cu Elizabeth Keen, un profiler FBI. Reddington susține că Keen este foarte specială. Reddington dezvaluie ca În ultimele două decenii, el a făcut o listă a criminalilor și teroriștilor pe care FBI-ul nu-i poate găsi. Reddington numeste acea liste "The Blacklist".

| curious01 explică (pentru LonelyLoner92):

Care-i treaba cu sotul acela criminal? sotul fetei care colaboreaza cu Red, in ce episod este prins?