| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva, cu lux de amanunte totul despre balul bobocilor?

Răspuns Câştigător
| ZaineaM a răspuns:

Stii, fiecare liceu isi organizeaza balul cum vrea, proba de inteligenta nu se mai practica de mult timp, probele sunt menite sa incante spectatorii, nu intereseaza pe nimeni cat de inteligent sau prost este cineva, eu am avut destule dansuri de facut, alte licee au avut un dans -doua proba libera si cea surpiza, la proba surpriza am avut de extras un nume feminin public/politic si sa imitam acea persoana, mie mi-a picat Eba, alte licee au avut alte probe, majoritatea probelor surpriza sunt penibile, ca sa rade ceilalti de tine, eu am avut noroc sa zic asa, alte licee au avut probe nasoale ...iti dau id meu intr-un mesaj ca e mult mai usor sa vorbim pe mass, Funda?

6 răspunsuri:
| ZaineaM a răspuns:

Iti zic din propria experienta "Nu te inscrie" E foarte greu, foarte mult de munca. Eu ma sculam la 6, plecam acasa de la 7 si cv si ma intorceam la 4-5. Si daca nu ai sponsori sa zic asa nu ai nici o sansa, sau poate esti dansatoare inascuta ca altfel nu imi explic cum ai putea castiga fara ajutor din afara, oricat de miss model oi fi, Parerea mea este sa stai in banca ta, este o experienta unica totusi, dar nu se merita, funda?

| Trandafiiiiiiiiiiiraș explică (pentru ZaineaM):

De ce veneai la 4-5? Faceai antrenamente sau ceva pentru bal?

| ZaineaM a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Pai scapam de la ore la 1 si de la 1 pana la 4-5 faceam repetitii, pe langa asta repetam si cand veneam acasa, am slabit mult in perioada aia rolling on the floor
Am avut o multime de dansuri de invatat : twist,rock&roll,salsa, vals, colaj din house, r&B si raggaeton, un dans pe melodia jameia plus proba libera si cea surpriza, adica este o munca serioasa, gandeste-te ca prima luna nu o sa ai timp de altceva, alegerea iti apartine, sunt si parti bune, este o experienta unica, iti faci prietei noi, o sa fii vazuta altfel de cei din liceu, e frumos, dar...

| Trandafiiiiiiiiiiiraș explică (pentru ZaineaM):

Pff..eu credeam doar ca e o singura proba de dans, nu stiam ca e si una de inteligenta( cum a zis val18).Imi imaginam ceva, asa, stii ca prin filme oh go on.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș explică (pentru ZaineaM):

Nu e nevoie, voiam sa stiu mai multe despre probe si mi-ai spus indeajuns, mersi pentru raspuns.

| ZaineaM a răspuns (pentru Trandafiiiiiiiiiiiraș):

Stii, fiecare liceu isi organizeaza balul cum vrea, proba de inteligenta nu se mai practica de mult timp, probele sunt menite sa incante spectatorii, nu intereseaza pe nimeni cat de inteligent sau prost este cineva, eu am avut destule dansuri de facut, alte licee au avut un dans -doua proba libera si cea surpiza, la proba surpriza am avut de extras un nume feminin public/politic si sa imitam acea persoana, mie mi-a picat Eba, alte licee au avut alte probe, majoritatea probelor surpriza sunt penibile, ca sa rade ceilalti de tine, eu am avut noroc sa zic asa, alte licee au avut probe nasoale ...iti dau id meu intr-un mesaj ca e mult mai usor sa vorbim pe mass, Funda?

| val18 a răspuns:

Acest renumit Bal al Bobocilor este mai mult decat o petrecere de "Bun Venit", fiind in acelasi timp si o competitie pe care fiecare concurent vrea sa o castige.Preselectia concurentilor de la Miss si Mister va aduce pe scena Balului 10 fete si 10 baieti (cifra care se practica cel mai des), iar acestia sunt riguros selectati pe baza unor criterii care doresc sa evidentieze aspectul fizic, spontaneitatea, inteligenta, diverse abilitati si prezenta scenica.Scopul concursului de Miss si Mister este de a stabili si premia pe cei mai frumosi, cool si inteligenti 3 candidati de la fiecare categorie. aveti liber la agatat happy Balul Bobocilor alaturi de diferitele excursii ce fac parte din activitatile extracurriculare reprezinta o buna ocazie de a te combina cu persoana pe care ai pus ochii mai demult ori poate fi o combinatie spontana.
sper ca ai inteles :X nu-i mare lucru laughing bafta