| limpbizkit a întrebat:

Funda! ..pentru cine imi explica tot ce are legatura cu balul bobocilor,cum e, ce se face mai exact..si tot ce e foarte important! happy

Răspuns Câştigător
| Anonimus11111 a răspuns:

La balul bobocilor se strang toate clasele de a IX-a pentru aniversarea primului lor an in liceu. Se alege din fiecare clasa miss ( fara) si mister (baiat) ca sa reprezite clasa lor. Daca sunt mai multi voluntari din clasa care vor sa participe la miss/mister se pun la niste probe si o sa fie ales cel mai potrivit pentru acele probe. In timpul balului se distreaza toti elevii. O sa fie manacare, bautura, dans, etc. Iar din perechile de miss si mister din fiecare clasa vor participa la niste probe, iar cei mai buni se vor clasifice pe locul 1, 2 sau 3 si vor primi cadouri in functii de locul pe care se vor clasa. Cam asa stiu ca se procedeaza la balul bobocilor. Funda te rog1

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Tot ce are legătură cu balul bobocilor se poate rezuma într-un singur cuvânt: Ra.hat

Deși balul bobocilor ar trebui să fie. știu și eu, un bal, la care să fie prezenți doar bobocii, să interactioneze, să socializeze și alte chestii din-astea, nu e nici pe departe așa. Se adună toți bobocii într-un club, unde încep jocurile de lumini și muzica bumți-bumți. Orice persoană care dă 20 de lei pe un că.cat de bilet are acces în club, cel mai probabil, clubul se va umple până la refuz, toți se vor îmbăta, fuma și droga, și bineînțeles că nici nu se poate vorbi despre făcutul de noi amici, deoarece în atmosfera aia, cu muzica aia și clubul fiind plin, grija principală va fi să te ții pe picioare și să ai grijă să nu dai cuiva un cot în nas. Ăsta e faimosul bal al bobocilor, un că.cat de eveniment în care toți cocalarii au șansa să se întreacă la cine dă mai mulți euroi pe haine, cine se îmbată, fumează și droghează fără să ajungă la spital etc. Nu e nimic important legat de că. catul ăsta de bal.

| limpbizkit explică (pentru TeoPT):

Cam asta e realitatea..imi place foarte mult cum ai descris totul happy

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Se face un fel de "casting".
Te intreaba ce talente ai, dupa felul in care vorbesti vor sti daca esti indraznet si stii sa distrezi publicul.
La acest "casting" participa elevii din clasa a IX-a.(doar care vor)
Se aleg participantii, se fac perechi fata-baiat iar acele perechi vor face diferite probe, atat in perechi cat si individual.
Cel mai talentat si mai bun de acolo va fi ales Miss/Mr. Boboc. Premiul consta in bani si inca ceva, depinde de organizatori.