| SOriilica a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva cum este cu simplificatul, amplificat ...nu inteleg de unde stiu eu ca trebuie sa amplific, simplific si nu stiu cum trebuie.....cine imi explica are funda! Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://mate123.ro/......plificare/

Cred că a explicat la fel de bine ca profa mea de mate :))
Sper să te ajute. :D

1 răspuns:
| Hermii7 a răspuns:

Amplificatul e de la sine inteles.a amplifica adica a inmultii...cand amplifici un nr cu un alt nr inseamna ca le inmultesti...simplificarea la fel...de la cat mai simplu. daca simplifici un nr cu un alt nr inseamna ca le imparti.
Funda?