| andreea2819 a întrebat:

Imi pot pune lentile de contact permanent(schimbate la un anumit interval de timp )daca da de unde le pot cumpara

mersi:Xfunda :*

Răspuns Câştigător
| Daana_3623 a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa iti pui lentile de contact.Am avut si eu acum cateva luni si sunt fericita ca am scapat de ele.
Dar daca vrei neaparat sa incerci poti sa iti pui permanente cu toate ca la o aumita perioada de timp le dai jos, dar te va deranja la un anumit timp. Eu am avut lenile care le dadeam noaptea jos, si erau ok, doar ca atunci cand ma frecam la ochi mi le deranjam, cand imi intra praf in ochi la fel, cand plangeam sau pur si simplu lacrimam era urat...
Le poti cumpara de la orice magazin cu ochelari, doar ca trebuie o consultaie inainte, sunt dioptrii speciale pentru lentile de contact.

Ai grija ce alegere faci ca sa nu regreti dupa, consulta-te si cu medicul oftalmolog!winking