| alexandruth a întrebat:

Imi puteti da si mie o lista de complimente care i le-as putea adresa unei fete? Nu vreau complimente exagerate sau cocalare de gen: papusa mea, frumoasa mea, printesa mea sau ceva de genul... big grin

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Mie sincer nu-mi place cand cineva imi zice esti frumoasa sau esti draguta ca mi se pare complimente asa generale, comune. Cred ca mai multe fete gandesc la fel ca mine ca cele mai frumoase complimente sunt cele specifice : de exemplu daca ar gropite sau pistrui sa ii spui ca sunt tare simpatici, daca are un accent deosebit complimenteaza-l, fa-i compliment legat de pielea ei daca e frumoasa sau catifelata, de par, poate chiar de mici ticuri care tie ti se pare simpatice, sper sa intelegi ideea.

3 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Ursuletul meu de plus
bunaciunea mea
speranta vietii mele
iubibila mealaughing

| SophieCoraline a răspuns:

Oricarei fete ii place sa se simta unica!
Incearca sa evidentiezi ceva specific la ea (culoarea ochilor, zimbet deosebit, daca ii place sa rida tare atunci spune-i ca are un ris molipsitor...) BAFTA!

| Raspcelorcuidei a răspuns:

Ii zici asa printesa mea care esti tu printesa esti mai frumoasa decat o papusa gonflabila desumflata si dupa ii zici asa ...as da zile de la mine sa mai scap odat de tine