| Black1Angel1or1White1Angel a întrebat:

Imi puteti spune ce materii se fac la proflul filologie, mate-info si bio-chimie si daca urmam aceste profile la ce facultati putem da? SCUZE PENTRU CATEGORIE

1 răspuns:
| jasmine92 a răspuns:

Daca vrei sa dai la medicina/farmacie etc da la stiinte ale naturii. Faci mate, chimie, bio mai multe ore pe sapt. Nu se pune accentul pe lbi straine, pe ist, geogr. Daca termini la mate-info ai mai multe oportunitati (eu zic ca cele mai multe) in diverse domenii.(aici mai mult se lucreaza la mate si la info, restul...) filologia- pentru cei care vor sa fie avocati/procurori/judecatori/profesori/traducatori/jurnalisti. la filo se fac cam 3-4 ore de eng 2 de fr. Mate, chimie, fizica-nu mai faci deloc din cls a11a, iar pana atunci ai 2 ore de mate, 2 de fizica si una de chimie. happy Daca mai ai nevoie de detalii...scrie!winking