| anonim_4396 a întrebat:

Hey!
Sunt in clasa a 8-a si in curand trebuie sa ma inscriu la un liceu.
Ei bine,eu sunt cam nehotarata, adica sunt intre matematica-informatica sau filologie intensiv engleza ....imi puteti spune ce materii se fac la mate-info si la filologie si din ce se da Bacul dar si tezele la cele 2 profile?
Ofer funda!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu asa se pune problema. Ce-ți place mai mult matematica și științele exacte sau nu-ți plac astea și excelezi in filologie? La asta să-ți răspunzi și ai găsit singură răspunsul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la engleză. O să-ți folosească foarte mult în viitor.
Matematica e pentru genii. Tu nu ești geniu.