| MadalinaElena5 a întrebat:

Imi puteti spune ce sa fac? Plang in fiecare zi, mai ales cand ascult o melodie trista deoarece de cand aveam 3 ani parintii mei sunt in Italia iar eu traiesc cu bunica mea si am 12 ani. mie foarte dor de ei si ei imi spun cand vorbesc cu ei ca au facut asta ca sa imi fie mie bine dar credeti-ma ca eu as prefera sa ii am pe ei langa mine si sa nu am nimic! ce ma fac? le-am spus si au vrut sa ma lase sa stau langa ei in Italia dar asta au vrut sa o faca doar pentru ca eu plangeam dar altfel eu cred ei ma trimiteau acasa.incep sa cred ca ei nu ma iubesc si incearca sa stea departe de mine.asa este?

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Nu cred ca este asa..Sunt sigur ca parintii tai au probleme lor si desi se straduiesc sa le rezolve, tie nu iti spun nimic si tot incearca sa te faca sa te simti bine. Sper ca se vor revansa fata de tine in curand deoarece este trist si insuportabil sa traiesti despartita de parinti asa de mult timp.
Trebuie doar sa te feresti de belele si sa te apuci de un sport impreuna cu prietenii tai adevarati, care te plac asa cum esti. Poate sa fie si unul singur..nu conteaza. Trebuie sa te gandesti ca odata si odata se va termina totul si va fi bine, vei duce o viata normala alaturi de parintii tai.
Nu te gandi niciodata ca ei vor vrea sa stea departe de tine. daca ar fi fost asa, ar fi facut-o de cand erai mica, pe cand nu erai constienta.
Ai grija de tine ^_^

| MadalinaElena5 explică (pentru RyugaHideki):

Multumesc, si sa stii ca mai facut sa ma simt mai bine ^_^happy

| RyugaHideki a răspuns (pentru MadalinaElena5):

Ma bucur foarte mult ^_^
E placut sentimentul atunci cand ajuti pe cineva. Se simte tristetea in ceea ce ai scris.
Sa ai o seara placuta.

5 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Te inteleg perfect! Si eu am trecut prin acelasi lucru. Parintii tai te iubesc! Sunt acolo pentru tine. Le este greu pentru ca au plecat de langa tine cand erai mica si acum esti o domnisioara in toata regula. Probabil nu stiu cum ar trebui sa se comporte cu tine.Nu mai stiu cum e sa fie parinti si probabil simt ca esti mai bine crescuta de bunici, decat de ei.Eu cred ca e mai bine sa ramai in Romania. Ai fost la ei in vacante, sa vezi cum te simti acolo? Eu zic ca asa e cel mai bine. Te duci in vacanta de vara la ei, vezi daca te acomodezi, daca iti faci prieteni, daca te intelegi bine cu ai tai si apoi vezi daca vrei sau nu sa ramai cu ei acolo de tot. Trebuie sa fii constienta ca daca se vor intoarce in tara, nu vor avea ce sa faca si vei vedea ca e rau si fara bani.

| MadalinaElena5 explică (pentru 93Anna93):

Da, ai dreptate, si sincera sa fiu sunt mai deschisa cu bunicii mei decat cu parintii mei ceea ce nu le-am spus niciodata mamei si tatei deoarece sunt convinsa ca ii va rani si prefer sa tac pentru ca nu vreau sa ii fac sa sufere

| 93Anna93 a răspuns (pentru MadalinaElena5):

Vezi? Stiu cum te simti! Si eu plangeam si eram geloasa pe colegii care aveau parintii cu ei. De mine a avut grija o matusa si multa vreme m-am simtit mai confortabil cu ea decat cu mama. Acum s-au mai schimbat lucrurile. Daca bunicii tai au grija de tine si ai parte de un mediu cald in care sa cresti sa te dezvolti ca om, e bine. Parintii tai te iubesc(sa tii minte asta) chiar daca nu stiu cum sa o arate! Sunt convinsa de asta! Fruntea sus! Nu mai plange, nu mai fi suparata! Ai 2 parinti care te iubesc+plus 2 bunici care te iubesc. Se poate spune ca ai 4 parinti care te iubesc. Asta te face sa fii foarte norocoasa. Gandeste-te ca sunt unii copiii care raman singuri dupa ce parintii pleaca in Italia( varul meu a ramas asa si totusi a ajuns un om pe care te poti baza mereu). Tu esti norocoasa, pentru ca esti iubita si eu sunt norocoasa.