| myhaela a întrebat:

Imi puteti spune ceva despre zodia "sagetator" big grin

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Cam rautaciosi?batting eyelashes
hee hee fratele si tata sunt sagetator si sunt prea incapatanatifrustrated

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt libertini, nestatornici. Guvernati de planeta Jupiter... Se inteleg bine cu leii, berbecii, fecioara (doar pentru un weekend)... Balanta, dar probabil mai mult ca amici decat ca si iubiti... Nu se inteleg cu zodia rac. Ce vrei sa afli mai exact?

| inna a răspuns:

Planeta dominanta:
Jupiter, planeta exceselor si a glumelor proaste.

Animalul sacru:
grangurul

Personalitate:
Sagetatorul este un inconstient optimist, a carui specialitate este datul cu bata in balta: scoate perle dupa perle cu un aer de savant atotstiutor, face glume proaste si rade fara rost. Este un snob care-si poarta hainele cu etichetele pe-afara si se lauda cu vedetele de teleshopping pe care le frecventeaza. Promite marea cu sarea, dar cand trebuie sa-si tina promisiunile este lovit de amnezie. Adora masinile, pe care le conduce cu placere si cu mare viteza, in cei mai falnici pomi de pe marginea drumului. Fiindca se crede cel mai tare, se baga in bucluc si trece razant pe langa dezastre. Scapa insa cu bine, caci beneficiaza de clauza berzei chioare, care i-a fost acordata pentru a nu ramane zodia cu doar cu 11 zodii. Cand se indragosteste, iubeste cu foc, din toata inima. Problema e ca, avand o inima foarte mare, alesul sau aleasa se poate trezi intr-un ventricul teribil de aglomerat.

Meseria potrivita:
parlamentar, sociolog, pocherist, parasutist, turist.

Medicamentul norocos:
laxativele.

Este un horoscop mai rautacios laughing, dar pe bunewinking

| JackieSue a răspuns:

Mai tot timpul in centrul atentiei... uneori exagereaza cu povestile/laudele...in rest companie bunabig grin.

| SweetCandy a răspuns:

Eu nu o sa-ti dau link o sa iti sp ce stiu eu despre oamenii din zodia sagetator...happy
mie imi plac, adica sunteti nioste persoane pline de viata si niste oameni de incredere, dar si cand va calca cineva pe coada...atunci s-a terminat q smecheriahappy

happy

| DonGiovanni a răspuns:

E combatibila cu leul laughing

| Swabia a răspuns:

Calitatile zodiei: evolutie, credinta, expansiune, lege, stapanire, aspiratie, vanatoare, spiritualitate, spatiu, aventura, jovialitate, optimism, atractie spre strainatate, calatorii, religie, protectie, profesie, sinceritate, deschidere, impulsivitate, modestie, longevitate, inteligenta, spirit liber, agilitate, miscare, veselie, onestitate, moralitate, etica, generozitate, caritabilitate, simtul umorului, sportiv, independent, prietenie

Defectele zodiei: neinduplecare, superficilitate, se plictiseste, repede, idealism, credulitate, impulsivitate, nerabdare, vorbaret, lipsa de tact

Sunete specifice :Muzica lenta, siderala, cu tonalitati cosmice, muzica religioasa, muzica populara a altor culturi, sunetul focului trosnind, sunetul de instrumente de coarde: chitara, vioara.

Profesii :Ambasador, diplomat, profesor, asistent universitar, invatamant, teologie, stiinta, cercetare, justitie, lege, politica, relatii publice, publicitate, conferentiar, agent de turism, ghid turistic, translator, profesiuni legate de contacte internationale, transport
sau comert international, in domenii legate de religie, limbi straine, turism, sport, lingvistica, administratie de stat, vanatoare, agricultura, fermier, cresterea animalelor.

| Swabia a răspuns:

Verbul caracteristic A intelege. Inteleg.
Motto-ul zodiei "Ma concentrez asupra telului cel mai evoluat posibil, fara a ma limita. Dezvolt o mare incredere in univers si mai curand experimentez decat cred."
Sentimental: Citeste portretul afectiv-erotic al zodiei tale: CUM IUBESTE SAGETATORUL?
Citeste horoscopul: HOROSCOP IN TOATE FELURILE! Citeste Horoscopul:... ZILNIC ...SAPTAMANAL ...LUNAR ...ANUAL ...RETROSCOP ...SOLAR ...LA LUNA NOUA... JUPITERIAN ...SATURNIAN... URANIAN

Ziua caracterstica JOI
Planeta gUvernatoare JUPITER
Metalul caracteristic cositor
Culorile energizante albastru roial
Numerele norocoase 3, 5, 7
Simtul cel mai dezvoltat: Vazul
Varsta specifica: Tineretea
Perioada din zi caracteristica: Amiaza
Anotimpul caracteristic: Vara
Punctul cardinal caracteristic: Sudul

| Irina a răspuns:

Eu sunt sagetator. ce pot sa iti spun e ca stau prost la capitolul rabdare, vreau totul deodata, daca se poate ceva nou de fiecare data e perfecthappy, sa fiu surprinsa, multe calatorii. Ce e mai bine pentru cei din jur si nasol pentru mine e ca ofer prea multe, fac compromisuri si pun totul la bataie iar in final ajung dezamagita. Sunt mai multe de spus dar in principiu cam astea le-am vazut si la ceilalti din zodia mea.

| alle529 a răspuns:

Gasesti pe google tot ce vrei tu despre sagetatorwinkingnumai sa cautitongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt foarte generosi.
Iubitori de adventura happy.
xoxo
by zui