| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune niste exercitii pentru slabit? nu muschibig grin

Răspuns Câştigător
| stragery a răspuns:

Automat daca faci sport faci si fibra musculara ati recomand alergatul, genoflexiuni pentru picoare si fotball mersu cu bicicleta

2 răspunsuri:
| lalamania a răspuns:

Buna TPU! petrun inceput ti-as recomanda :

Aseaza-te pe spate, indoaie genunchii sau daca crezi ca ti-e mai usor ia-ti un punct de sprijin, cum ar fi canapeaua, un scaun, o minge, pe care sa-ti sprijini picioarele. Fa pentru inceput 10 ridicari cu mainile la ceafa si pe zi ce trece mareste numarul lor. Dupa ce faci o mica pauza, poti incepe aceleasi exerciti da de data asta cu ridicari laterale astfel incat cotul stang sa ajunga la genunchiul drept, sau cotul drept la genunchiul stang.

Departeaza picioarele. Cu o mana in sold si cu cealalta ridicata incepe sa faci aplecari laterale insa atentie mare, bazinul trebuie sa stea nemiscat, doar trunchiul se misca.

Genuflexiuni: Stai in pozitie verticala cu mainile intinse. Indoaie genunchii, fa o aplecare si revino la pozitia initiala. Fandari: Stai in pozitie verticala, cu picioarele putin indepartate si mainile pe fese. Mentine spatele drept, incordeaza abdomenul si fa un pas in fata cu piciorul drept, celalalt ramanand in pozitia initiala. Apleaca-te usor inainte si lasa intreaga greutate pe picior, mentinand cateva secunde aceasta pozitie. Revino la pozitia initiala si reia exercitiul si cu piciorul stang.

Cu o gantera in mana (3 kg preferabil) fa miscari ale bratelor pe verticala. Tot asa, cu spatele drept si privirea inainte indoaie bratele de la cot. Alt exercitiu pentru brate: cu ganterele in mana, intinde bratele orizontal si adu-le la piept.

sper sa iti fie de folos :*:*:

o zi buna in continuare fundita?puppy dog eyes

| mishu112 a răspuns:

Bianca meritai mai mult medalia mi pare rau ca nu ti am dat o tie dar ai raspuns tarziu iti multumesc mult oricum!