| Simiina8 a întrebat:

Imi puteti spune si mie niste glume cum este cea in care te intreaba cineva daca impusti 5 pasari din 10 de pe o sfoara cate raman... fundaaaaa ps scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Smerix a răspuns:

Unde n-au locuitori orasele? Rtonguee harta
In care casa nu poti intra? R:In a melcului.
Ce face un iepure cand implineste 1 an? R:Trece in al doilea.
Cati pasi face vrabia pe an? R:Niciunul.Ea sare sau zboara.
Pe care copac se asaza o vrabie cand ploua? R:Unul ud.
Care sticle pot fi umplute cu apa? R:Cele goale.
Care sticle nu pot fi umplute cu lapte? R:Cele pline
Cum scoti o palarie dintr-o fantana? R:Uda
Cand sta omul intr-un picior? R:Cand il ridica pe celalalt.
Ce fel de pietre nu poti gasi in mare? R:Uscate.
Care roata nu se invarteste cand merge masina? R:Cea de rezerva.
Care an dureaza o singura zi? R:Anul Nou.
Ce sta in apa si nu se uda? R:Umbra.
Opt ori opt fac saizeci si patru. Si cu unu si cu altul si cu doi legat de patru cat fac? R:Nouazeci.
Imagineazi ca esti soferul unui autobuz.La prima statie urca 2 calatori, la a doua urca 10, la a treia urca 6, la a patra coboara 9, la a cincea urca 2, la a sasea coboara 10, la a saptea coboara 5 si la a opta mai urca 1 calator.Cati ani are soferul?
Rtongueers.o sa calculeze toti calatorii crezand ca o sa intrebi"Cati cal.mai sunt in autobuz?"dar la sfarsit nu isi vor da seama ca le-ai spus la inceput "Imagineaza-ti ca esti soferul unui autobuz/."
-Intr-un acvariu sunt 10 pesti.2 se ineaca. Cati pesti mai sunt in acvariu? R:10, pestii nu se ineaca.
-O profesoara are 2 conturi de mess.Ea isi mai face 3. Dupaceea sterge 2 conturi si va face maine inca 5 conturi.Cate conturi de mess are profa`? R:3 pentru.ca cele 5 conturi inca nu le-a facut, le face maine.
-Un calator trebuiue sa se cazeze intr-o camera din urmatoarele:
cam.1-o cam.cu mafioti
cam.2-o cam. cu serpi.
cam 3-o cam.cu lei nemancati de 5 ani.
In ce camera se va caza? R:in cam.3 deoarece o vietuitoare nu poate trai fara a manca timp de 5 ani

1 răspuns:
| Candace a răspuns:

Astea nu sunt glume.sunt probleme de logica straight face