| nicoleee30 a întrebat:

Imi spune si mie cineva ce inseamna expresia,, A lua la 7 metrii"?

3 răspunsuri:
| nicoleee30 explică:

Daaa:X mersiii :*

| ionelutza_7448 a răspuns:

Da,ca sa intelegi mai bine uite: de ex eu am facut un lucru rau sau ceva de genu si tu ma iei asa, vi la mine.vai nuuu ce ai facut! sau imi pui ceva o intrebare ce ma deranjeaza atunci eu ca sa iti inchid gura spun...stai incet nu ma lua la 7 metri metri bine zis direct...ai inteles?

| PolistuX a răspuns:

Vine de la fotbal de la penaltyuri (lovituri de la 7 metri)si vine de mai de multa vreme cand o lovitura de la 7 metri insemna gol si cand iti zice cineva sa o iei la 7 metri te pune pe tine in locul portarului care trebuia sa apere un sut imposibil de blocathappy Funda?