| OttoGiani a întrebat:

Imi spuneti si mie va rog ce componenta trebuie schimbata la calculator pentru o grafica mai buna la jocuri?
Si daca se poate si un program orice e bine venit.
Dau FUNDA! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| residentevil89 a răspuns:

Pai daca vrei o grafica buna la jocuri e ok dar trebuie sa ai si un pc bun nu numai grafica degeaba ai grafica daca nu restul un minim pentru jocurile de azi un procesor dual core de 3gh, 4 g ramii, si o placa grafica de 1 gh/128biti ddr3 sau mai mult sper ca team putut ajuta funda?

1 răspuns:
| negat1ve a răspuns:

Placa video trebuie schimbata, eventual si memoria ram. Depinde ce pc ai, de multe ori sti ca se intampla cat dai sa schimbi o placa video si ram-ul mai bine iti iei direct un alt pc sau laptop, si pentru 5 ani iti mai merg jocurile. Dupa iar investitie... cel mai bine consola pentru jocuri daca vrei. Cu un ps3 sau xbox nu mai ai treaba.