| Cipryka115 a întrebat:

Ce componenta iti creste fps-ul la calculator?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cam toate; RAM mai bun (rapid și cu latență minimă), hard disc la fel (timp de acces minim și rpm maxim), procesor, placa video, ba chiar și placa de bază și legătura de rețea!

| Hitback a răspuns (pentru mihai69):

Daca nu gresesc am vazut zeci de teste cu ramii. Frecventa ramului are impact minim. Nesemnificativ asupra jocurilor. Adica e aceeasi chestie daca ai 8gb ram 1333 si 8gb ram 2400 cel putin in jocuri ca in rest ajuta.

Ca raspuns la intrebare ajuta cam toate componentele care ti le-a enumerat mihai69. Eu zic ca si sursa e foarte importanta.