| Steffanie a întrebat:

Imi spuneti va rog niste statusuri de indiferenta, dragoste, tristete... etc:*. FUNDA sau vot : )! Mersii puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| tinaHd a răspuns:

Sunt puţin mai diferită şi acum văd totul în ceaţă. aşa că te las. Ne vedem mâine dimineaţă

Uită-te cine-a fost lângă şi cine a plecat, cine s-a întors după ce l-ai scuipat.

Trăieşte în aşa fel viaţa, încât să nu-ţi pară rău de nici un pas făcut şi de nici un zâmbet dăruit cuiva...

Si îţi promit că-n viitor, o să uiţi ce-nseamnă să-ţi fie dor.

Ce este dragostea? O atractie trecatoare, urmata de traditionalul ''Du-te ma dracu! "

Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!

Viata este acolo unde te regasesti, momentul in care simti ca iti apartine clipa si ca in ea sta ascunsa o viata intreaga.

A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect, ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

Nu vreau să pun o poveste cu "Happy end!" pe beat, ci vreau una care va dura la nesfârşiiit

Am văzut că sinceritatea nu aduce întotdeauna bucurii, dar mai are încă susţinători rătăciţi.

E mai bine să arzi, decât să te stingi incetişor.

Înainte să plec, am suflat aburi peste imaginea ta şi am scris cu degetul pe oglindă: dispari.

Important nu este să spui "Iată ce au făcut din mine", ci "Iată ce am făcut eu din ceea ce au făcut din mine".
Telefonu` suna întruna dar mai bine îl închid, noaptea asta e speciala, nu vreau sa o stric.
Ma ajuta, ma îndruma sa fac doar lucruri bune. Nu l-a? lasa, nu l-a? schimba pentru nimic in lume.
Eu sunt fata care te-a scos din min? i. Cea mai rea dintre fetele cumin? i.
• N-are rost sa te prefaci? tim ca ne vrei,? tim ca ne placi.
• Hai baiete ca sa bem pu? in vermut? i sa ne iubim mai mult.
• Ne certam dar apoi ne împacam, î? i gre? esc? i ma ier? i, te sarut? i-apoi uitam
cu placere:*:* fundalove struck:*

2 răspunsuri:
| Dana23 a răspuns:

‎# Nu există viaţă mai pustie decât una care n-a iubit nimic, ştiind că într-o zi va pierde totul.
@ Amintirile nu ne mai pot omorî; cel mult pot face o rană să doară şi să sângereze din nou.
‎# Infernul începe acolo unde nu mai e nici o speranţă
@ La un moment dat îţi dai seama de adevăr: maturitatea înseamnă pur şi simplu să ştii cine eşti şi să ai curajul să fii tu însuţi.
# Nu-mi pare rău că mor, îmi pare rău că nu m-am priceput să trăiesc.
@ Să fii nimeni altcineva decât tu însuţi, într-o lume care încearcă imposibilul, noaptea şi ziua, să devii ca toţi ceilalţi înseamnă să lupţi în cea mai grea bătălie, în care orice fiinţă omenească poate lupta şi niciodată să nu te opreşti din luptă.
♥ Singurul limbaj adevărat din lume este sărutul.
‎#Cred că există ocupaţii mai urgente şi mai onorabile decât incomparabila pierdere de timp, pe care noi o numim suferinţă.
‎#Sentimentele n-au niciodată sens. Te fac să fii confuz. Te poartă în voia lor ore întregi şi apoi te aruncă tot de unde ai pornit.
# E mai uşor să nu fii de acord cu ce nu înţelegi, decât să te informezi.
# Dacă iubeşti două persoane în acelaşi timp,alege-o pe a doua. Daca o iubeai pe prima,nu ar mai fi existat a doua.
♥ O parte din mine va rămâne mereu îndrăgostită de tine.
‎#Eu nu am prea multe, dar câte le am le merit.
Ca băiat de cartier ţi-e uşor să-i spui adio, dar ai idee ce simte ea?
‎#E trist când oamenii pe care îi cunoşti devin oamenii pe care i-ai cunoscut.
Este greu să îi spui minţii să nu mai iubească atunci când inima o face.
#Când plouă în suflet...nu-i niciodată senin afară, iar când e senin în suflet, nu plouă afară niciodată.
Imima unui copil mereu va vedea lumea diferit.
‎# Îmi plac jocurile dure, dar cu adversari puternici.

| Puccaxd a răspuns:

Cei care te iubesc, nu te parasesc niciodata!

A fi îndragostit înseamna a te întrece pe tine însuti.

Nu stiu din ce sunt plamadite sufletele noastre, dar stiu ca al meu si al lui sunt la fel.

Te visez întruna si de când te-am intâlnit. Sunt cel mai fericit! Tu esti minunea mea!

Ea iti da totul daca-i ceri, si te va invata sa speri!

A iubi înseamna, poate, a lumina partea cea mai frumoasa din noi.

Iubirea este cea mai frumoasa muzica din partitura vietii. Fara ea, ai fi un etern afon în corul imens al omenirii.

Învata sa ai mereu un zambet ascuns în inima.

Copiii descopera totul în nimic; oamenii nu gasesc nimic în toate.

Fiecare reusita începe cu decizia de a încerca.

Viata este ca mersul pe bicicleta. Pentru a-ti mentine echilibrul trebuie sa continui sa mergi inainte.

Nu spun cã te’am uïtat… Dar nu mã mai gandesc la tine!