| onfire93 a întrebat:

Imi tot troznesc degetele de la maini si am auzit ca asta duce la tremuratu mainilor e adevarat :-s? numai bine happy

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu cred asa ceva.Tremuratul are cauza o boala(parkinson, de ex.), dar este un tic urat.

| razvanz a răspuns:

Si eu mu le "troznesc". M-a vazut profesoara de anatomie si mi-a zis ca in viitor imi voi simti mainile reci in acea zona, deoarece se reduce cantitatea de sange ce circula pe acolobig grin

| andreea25red a răspuns:

Da este adearat in timp duce la tremurat excesiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca le mai trosnesti, cu timpul vor incepe sa-ti tremure excesiv(boala Parkinson)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuu ba boule

| Zuga a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic u imi trosnesc degetele mia mereu (adica a devenit o obisnuinta si cate odata parca simt nevoia ) dar nu prea cred ca duce la vreo boala...