| anonim_4396 a întrebat:

In acest moment sunt in Romania.Am vorbit cu parintii si as vrea sa merg in vacanta in Spania la niste rude.Am vorbit cu ele si ma asteapta.Intrebarea este, oare pot sa fac cumva, sa merg cu autocarul/avionul singura (fara parinti) sa imi faca ei imputernicire? Cunosc o gramada de persoane care au facut asta dar sunt nelamurita deoarece ele au venit din alta tara, in romania (una avea chiar 7 ani straight face). Funda. dar va rog, raspuns sigur si serios.preferabil de la cei care au mai fost! Daca da, atunci cam cu ce firme s-ar putea sa merg (prin zona Arad-Timisoara) ceva de >genul.Multumesc!D:

Răspuns Câştigător
| bogdanterro a răspuns:

Daca mergi cu autocarul e ok cu procura de la parinti, si cel mai bine este de mers cu saiz tour merg super ok si au grija de tine pe drum.cu avionul nu stiu daca te lasa fara insotitor indiferent daca ai procura, acum depinde si in ce zona vrei sa mergi. daca iti este de ajutor putem vb.