| JustMeeLebee a întrebat:

am 15 ani si sunt in Londra acuma, am venit in Londra cu sora mea, parintii mei sunt in Romania si am imputernicirea pe sora mea dar doar venit nu si dus, vrem sa mergem in Romania cu avionul dar nu avem imputernicire de intors, este vreo problema? Ma lasa sa plec in tara, si nu am pasaport doar buuletin, va rog sa imi spuneti orice stiti despre plecatul in tara fara parinti si procuratura de la notar. Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te intorci linistita in Romania cu sora ta sau chiar si singura, declaratia notariala (nu procura) s-a cerut doar la iesirea din Romania, nu se cere si la intrare. Si daca ai plecat cu CI te intorci tot asa, nu este nevoie de pasaport.

| JustMeeLebee explică (pentru Ioandelasal):

Se poate sa ma intorc singura? Adica nu o sa fie probleme la avion, sau eu stiu...

| Ioandelasal a răspuns (pentru JustMeeLebee):

Nu o sa fie nici o problema.